Chystáte se na nákup mobilního telefonu?

Vyberte si mobilní telefon přesně podle vašich požadavků

V současné době je na trhu nepřeberné množství mobilních telefonů. Jak ale z tak velké nabídky poznat přístroj, který pro vás bude ideální a splní všechna vaše očekávání? Mobilní telefon často není levný přístroj a proto je třeba jeho výběru věnovat velkou pozornost.

Důležité je si ujasnit, k čemu všemu mobilní telefon používáte a co od něj očekáváte za službu. Můžete být nenáročným uživatelem, který od telefonu potřebuje přehledné a jednoduché ovládání, bezproblémové telefonování, psaní SMS a příležitostné focení momentek. Naopak jiné potřeby bude mít uživatel, který od přístroje vyžaduje rychlý internet, podporu aplikací a další funkce. Od potřeb a náročnosti se přirozeně odvíjí i cena nového telefonu. Při výběru mobilního telefonu je tak dobré sesumírovat si (může pomoci stará dobrá tužka s papírem), co by měl telefon umět (tj. jaké funkce používám a potřebuji) a kolik mohu za mobil utratit.

Klasické telefony

Pro nenáročné uživatele, kteří telefonní přístroj využijí převážně pouze k telefonování a psaní textových zpráv, postačí "klasický" mobilní telefon. Ten má menší displej (zpravidla nedotykový, ale barevný), klasickou klávesnici a základní funkce (např. kalkulačka, kalendář, budík, jednoduchý fotoaparát apod.). Výhodou tohoto typu přístroje je zejména jeho velikost, rychlost a jednoduchost ovládání. I s klasickým mobilním telefonem se v omezené míře připojíte k internetu, nebo využijete možnost instalace aplikací či hraní her. Cenovka těchto přístrojů je v řádu stovek až tisíců korun (záleží na konkrétním typu a vybavení).

mobilní telefony Nokia

Chytré telefony

V případě chytrých telefonů jdou téměř všechny sledované parametry nahoru. Klasická klávesnice je nahrazena dotykovou přímo na displeji, který má úhlopříčku několik palců a mobil již disponuje operačním systémem (nejčastěji Android). Přístroj má daleko více paměti a možností použití. Největší výhodou je možnost mobilní telefon rozšiřovat o aplikace (drtivá většina z nich je zdarma), což přináší nové možnosti použití. Lze tak mít v telefonu aplikaci s aktuálním počasím, LED svítilnu, Facebook, Twitter, mapy a další nástroje pro práci i zábavu - výběr je obrovský. Podstatnou výhodu přináší velký displej, který lépe zobrazí nainstalované aplikace, fotky i internetové stránky. Cenová hladina chytrých telefonů je poměrně široká, již od několika tisíc korun. Častým neduhem však může být horší výdrž baterie.

mobilní telefony Samsung

 • Palackého třída 178/48
 • Brno - Královo Pole
 • 612 00
 • Prodejnu najdete u tramvajové zastávky Jungmannova, tramvaje č.1 a 6
 • mapa

Kontaktní osoby

Otevírací doba

 • Po 8:0017:00
 • Út 8:0017:00
 • St 8:0017:00
 • Čt 8:0017:00
 • 8:0016:00
 • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole